Castrol

Castrol endüstriyel yağlar da, bu yağlardan biridir. Makinelerin performansını artırmaya yardımcı olan Castrol endüstriyel yağlar, çeşitli türleri ile karşımıza çıkabilmektedir. Genel olarak bakıldığında ise hidrolik sistem yağları, dişli yağları, kızak yağları, silindir yağları, trafo yağları, kompresör yağları, metal işleme ve kesme yağları, açık dişli yağları, türbin ve sirkülasyon yağları, tekstil yağları, kalıp yağları, genel makine yağları, havalı alet yağları ve bunun gibi yağlar, endüstriyel yağlar kategorisinde yer almaktadır.

Castrol gibi firmaların endüstriyel yağlara kazandırdıkları bazı özellikler bulunmaktadır. Örneğin; kullanıldığı alanlarda sürtünmeyi azaltması, köpüklenmenin önüne geçmesi, film mukavemeti sağlaması, viskozite endeksini artırması, oksitlenmenin engellenmesi, akma noktasını düşürmesi, aşınmayı önlemesi ve bunun gibi pek çok özellik, Castrol gibi firmaların endüstriyel yağlara kazandırmış olduğu özelliklerdendir. Üstelik bu gibi performans özellikleri sayesinde endüstriyel yağların daha kaliteli, üstün performans sergileyici ve kendisinden beklenen randımanı göstermesi amaçlanmaktadır.

Genel olarak endüstriyel yağları iki grupta inceleyebilmek mümkündür. Bu gruplar; sentetik yağlar ve madeni yağlardır. Sentetik yağlar, madeni yağlara nazaran daha sağlam ve nitelikli olarak geliştirilmektedir. Sentetik yağlar herhangi bir katkı maddesi içermezken, doğrudan talep edilen özellikte üretilmektedir. Yani buna göre bu yağlar, kimyasal yollarla elde edilmektedir. Madeni yağlara nazaran daha fazla sıcaklıklara ya da bunun aksine daha az sıcaklıklara maruz kalan sentetik yağlar, aynı zamanda yüksek basınca karşı daha dirençli olarak üretilmektedir. Üstelik bu yağlar, üretimindeki meşakkatten dolayı daha maliyetli ve pahalıdır.

Card image cap
Castrol Optileb CH 1500 Spray
Card image cap
Castrol Optileb CH 150 (20lt)
Card image cap
Castrol Optileb CH 150 (5lt)
Card image cap
Castrol Hypsin HLP - Z46
Card image cap
Castrol Tribol GR 100-2 PD
Card image cap
Castrol Magna SW D32
Card image cap
Castrol Hysol T15
Card image cap
Castrol Magna 2
Card image cap
Castrol Hysol MB 50
Card image cap
Castrol Rustilo DWX 30